Vyšetrenie očí pre nositeľov kontaktných šošoviek:
Výhody
Christina Chan
je optometristka s praxou v kanadskom Ontáriu.
Tu sú niektoré z jej tipov, ako získať z očnej prehliadky čo najviac.
Pravidelné očné vyšetrenia
Ako často by ste si mali nechať skontrolovať zrak?

Tak často, ako vám odporučí váš očný špecialista ktorý sa pravidelne uisťuje, že vidíte dostatočne jasne a cítite pohodlie.

Zdravé oči neznamenajú len to, že vidíte 20 z 20. Počas očnej prehliadky vám špecialista skontroluje aj celkový zdravotný stav očí. Pravidelné očné prehliadky vám zabezpečia najlepšie možné videnie a uistenie, že vaše oči sú zdravé.

Očný špecialista sa s vami porozpráva aj o starostlivosti, ktorá zohráva veľmi dôležitú úlohu pri celkovom nosení kontaktných šošoviek.

Ako si vybrať správne šošovky
Sú pohodlné? Vidíte v nich dobre?

Očná prehliadka je skvelá príležitosť porozprávať sa so svojím očným lekárom o funkčnosti vašich kontaktných šošoviek.

Mnohí z mojich pacientov tvrdia, že sú so svojimi kontaktnými šošovkami spokojní, ale potom spomínajú, že sa spoliehajú na očné kvapky, sami si skracujú čas nosenia, alebo sa ku koncu dňa uspokoja s nepríjemnými pocitmi v oku.

Pripisujú to svojmu životnému štýlu.

Ak šošovky nie sú pohodlné alebo vám jednoducho nevyhovujú, povedzte to svojmu očnému špecialistovi. Pravdepodobne nájdete alternatívne riešenie. Vylepšené funkcie, ako je priedušnosť, optika s vysokým rozlíšením a mäkší materiál, vám môžu ponúknuť niečo, čo ste doteraz nezažili. A môže to byť také jednoduché, ako vyskúšať novú šošovku.

Využite svoje očné vyšetrenie naplno

Najlepší spôsob, ako si zabezpečiť skvelé skúsenosti s kontaktnými šošovkami, je porozprávať sa so svojím očným špecialistom o svojom zraku a potrebách alebo o akýchkoľvek obavách týkajúcich sa zdravia vašich očí.

Je dôležité informovať o svojich zrakových potrebách – dlhé hodiny pri počítači alebo pri športe.

Väčšina klientov chce žiť život bez kompromisov, robiť to, čo ich baví a dobrý zrak je toho podmienkou.