Vysokoúčinné kontaktné šošovky:
Veda
Dr. George Grobe
Prezident globálneho výskumu a vývoja spoločnosti Bausch + Lomb.
Využite všetky možnosti, ktoré vám život ponúka, s novou generáciou kontaktných šošoviek od spoločnosti Bausch + Lomb.

Zdajú sa vám tieto skúsenosti povedomé? Milujete slobodu, ktorú vám poskytujú kontaktné šošovky, ale niekedy je ich nosenie problematické? Problémy sa môžu prejavovať napríklad častým používaním očných kvapiek, skracovaním času nosenia šošoviek kvôli unaveným očiam, alebo večerným nepohodlím v očiach.

“Ľudia dávajú prednosť kontaktným šošovkám pred okuliarmi, pretože lepšie vyhovujú ich životnému štýlu,”

Či už ide o šport, dlhé hodiny pred počítačom, stretnutia s priateľmi alebo aktivity v prírode, kontaktné šošovky poskytujú nositeľom slobodu užívať si všetko, čo robia.

“Kontaktné šošovky dávajú nositeľom pocit slobody, preto často znášajú nepohodlie, aby ich mohli nosiť dlhšie. Faktom je, že v nedávnej štúdii spoločnosti Kadence International, ktorej sa zúčastnilo 318 nositeľov silikón-hydrogélových jednodňových kontaktných šošoviek zistili, že 82 % nositeľov má záujem o kontaktné šošovky, ktoré by redukovali suchosť očí a 70 % nositeľov súhlasí, že pri celodennom nosení kontaktných šošoviek sa musia zmieriť s nižším komfortom,” povedal George Grobe, viceprezident globálneho výskumu a vývoja spoločnosti Bausch + Lomb.

Mäkké silikón-hydrogélové kontaktné šošovky od svojho uvedenia na trh v roku 1998 skutočne urobili vo vývoji pokrok. Životný štýl sa však zmenil tiež. Hektický životný štýl u mnohých ľudí zvýšil nároky na kontaktné šošovky z hľadiska pohodlia, videnia a zdravia očí. Dlhé hodiny a dlhé dni môžu byť veľmi náročné pre oči aj pre výkon kontaktných šošoviek. V skutočnosti 74 % nositeľov za svoje problémy s očami viní svoj vlastný životný štýl1.

“Položili sme si otázku – čo keby sme mohli urobiť viac pre nositeľov kontaktných šošoviek a ich skúsenosti s nosením? Čo keby sme im mohli poskytnúť viac pohodlia pri nosení od rána do večera, lepšie videnie a viac pre zdravie ich očí? Čo ak by sme dokázali prekročiť hranice dnešných jednodňových kontaktných šošoviek a poskytnúť im úplne nový zážitok z nosenia, aký ešte nezažili?”

S týmto cieľom sa Dr. Grobe a jeho výskumný tím rozhodli vyvinúť nové jednodňové kontaktné šošovky s výnimočnými vlastnosťami2.

Čo je nové a inovatívne na kontaktných šošovkách Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY?

Po niekoľkých rokoch výskumu a vývoja, tím vytvoril nový a inovatívny materiál kontaktných šošoviek Califilcon A, ktorý je k dispozícii v kontaktných šošovkách Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY. Tento materiál novej generácie obsahuje dve prelomové technológie Advanced MoistureSeal® a ComfortFeel, ktoré poskytujú výnimočnú úroveň pohodlia počas celých 16 hodín nosenia.

Nový materiál poskytuje vysokú úroveň vlhkosti s 55 % vody a udržuje 96 % tejto vlhkosti počas 16 hodín nosenia.5,6.

“Povrch oka s nasadenou kontaktnou šošovkou získava kyslík z okolitého prostredia, takže materiál kontaktnej šošovky musí umožniť oku dýchať,” hovorí Dr. Grobe.

Jedinečný prístup k pohodliu a zdraviu s kontaktnými šošovkami

“Dôležitým krokom v procese výskumu a testovania bolo nájsť zložky, ktoré podporujú výnimočnú úroveň pohodlia. Výsledkom je technológia ComfortFeel. Tá zabezpečuje jedinečnú kombináciu pohodlia a zdravých zložiek pre naše oči, ktoré sa počas nosenia uvoľňujú a pomáhajú chrániť, obohacovať a stabilizovať slzný film4,” hovorí Dr. Grobe.

Advanced MoistureSeal®technológia a ComfortFeel technológia spoločne zabezpečujú, že kontaktné šošovky Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY sú večer rovnako pohodlné ako ráno7. Nositeľov kontaktných šošoviek posúvajú za hranice ich bežného komfortu a dávajú im slobodu byť tým, kým chcú byť, a využiť to najlepšie, čo im život ponúka7.

Technológia kontaktných šošoviek, ktorá prekonáva hranice

Výskum spoločnosti Bausch + Lomb potvrdil, že mnohí používatelia žijú aktívnym životným štýlom, pri ktorom sa presúvajú zvonka do klimatizovaných kancelárií, áut či fitnescentier, pričom ich oči sú tak vystavené rôznym vplyvom. Rozdiel vo vlhkosti, teplote a rýchlosti prúdenia vzduchu môže ovplyvniť rýchlosť odparovania sĺz8. Fyzické cvičenie navyše prispieva k strate telesných tekutín, čo tiež ovplyvňuje slzy9.

“Všetky tieto situácie môžu mať vplyv na komfort nosenia kontaktných šošoviek.10 Pri kontaktných šošovkách Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY sa snažíme o dve veci1: 16-hodín pohodlia a stabilné a zdravé očné prostredie, aby mali nositelia výnimočný zážitok z nosenia a mohli žiť ULTRA život3,4